Porady hydrauliczne:

Porady elektryczne:

Porady malarskie:

Porady stolarskie:

Porady remontowe:

Porady ślusarskie:

Montaż, naprawa, wymiana brodzika

Montaż brodzika na co zwrócić uwagę podczas montażu brodzika jak i w trakcie jego użytkowania. Z doświadczenia mogę powiedzieć że zły montaż brodzika może być powodem poważnych problemów z przeciekającą wodą. Zarówno dla osób mieszkających obok nas jak i dla nas samych. Ostatnio klient poprosił mnie o wymianę brodzika ,który przeciekał.

wymiana brodzika

Rys. 1. Przeciekający brodzik uszkodził ościeżnice, konieczna wymiana ościeżnicy, liczne pleśnie i grzyby wokół ościeżnicy i brodzika. Usługi hydrauliczne Warszawa, montaż brodzika.

Jak się okazało, montaż brodzika został wykonany nie właściwie. Brodzik nie miał właściwie ułożonych silikonów, a właściwie ich brak. Drzwi szklane nie uszczelnione, krótko mówiąc wszystko nie tak, zasadne było wszystko zdemontować i od nowa złożyć.
Oprócz chronicznie mokrej podłogi i zniszczonej ościeżnicy (wypaczona - nie można zamknąć drzwi) pojawił się wykwit na ścianie w pomieszczeniu obok jak na rys. 2

wymiana brodzika

Rys 2. Wykwit – zaciek na ścianie wskutek przeciekającego brodzika, usługi hydrauliczne, montaż brodzika Warszawa Białołęka Tarchomin.

Po demontażu brodzika okazało się którędy przeciekało, ilustruje to rys.3

wymiana brodzika

Rys.3. Miejsce po demontażu brodzika, ciemne plamy miejsca przeciekania wody przez brodzik. Nie właściwy montaż brodzika. Hydraulik Warszawa Białołęka Tarchomin.

Przed przystąpieniem do montażu brodzika, należy oczyścić ścianę i podłogę ze stałych zabrudzeń oraz osuszyć . Następnie potraktować chemią miejsca po starym brodziku i usunąć resztki pleśni i grzybów które mogą się później dalej rozwijać. Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do montażu odpływu i syfonu w nowym brodziku.

wymiana brodzika

Rys. 4. Poglądowo syfon brodzika połączony z kanalizacją, przygotowanie do montażu brodzika. Hydraulik Warszawa, montaż brodzika.

Po wyznaczeniu miejsca podłączenia syfonu do naszego brodzika możemy przystąpić do połączenia go z podstawą naszego brodzika, zazwyczaj jest to czynione za pomocą śrub, pamiętamy oczywiście aby zrobić to bardzo dokładnie i szczelnie, gdyż nie dokładność montażu doprowadzić może do przecieków z syfonu – wycieku z odpływu.

wymiana brodzika

Rys.5 Poglądowo montaż syfonu do podstawy brodzika Warszawa Białołęką Tarchomin Hydraulik.

wymiana brodzika

Rys. 6. Poglądowo skręcanie syfonu z podstawą brodzika. Hydraulik Warszawa Białołęka. Montaż brodzika biały montaż. Jak skręcony mamy syfon z podstawą wówczas przystępujemy do montażu boków naszego brodzika. Pamiętając oczywiście o ułożeniu silikonu, który pełni w tym przypadku funkcje uszczelniające. Zapobiega w czasie kąpieli przed wyciekaniem wody na zewnątrz.

wymiana brodzika

Rys. 7. Poglądowo montaż szklanych boków brodzika i uszczelnienia Warszawa Białołęka Hydraulik. Biały montaż armatury łazienkowej.

Jak mamy już ramę z bokami przytwierdzoną i uszczelnioną silikonem, wówczas możemy przystąpić do montażu drzwi. Drzwi uszczelniane są za pomocą specjalnych uszczelek, które ułożone w odpowiedni sposób zapewniają szczelność naszego brodzika.

wymiana brodzika

Rys.8. Montaż brodzika na gotowo. Podłączenia odpływu kanalizacji. Biały montaż HYDRAULIK Warszawa.

Po montażu drzwi układamy ostatnią warstwę silikonu wokół górnej podstawy brodzika a ścianą i puszczamy wodę na spód brodzika jeśli jest sucho to gotowe.

Podsumowując :
Montaż brodzika wanny jak i białego montażu jest odpowiedzialnym zadaniem, które należy zlecić profesjonalnemu hydraulikowi, aby zrobił to zgodnie ze sztuką budowlaną w taki sposób aby później nie było problemu z jego eksploatacją. Ale myślę że sami inwestorzy przyczyniają się do tego że ich brodziki ciekną zaraz po montażu, gdyż poszukują i wybierają najtańsze oferty montażu na rynku nie patrząc jak to jest robione gdzie jedynym kryterium wyboru dobrego hydraulika jest najniższa cena. Naprawiacz przy montażu stosuje odpowiednie silikony, które są odporne na pleśnie i grzyby. Nie da się dokonać montażu brodzika za 150 zł tak aby nic nie ciekło, sam silikon kosztuje około 17 zł.
Wybór należy do Ciebie.

Naprawiacz świadczy usługi hydrauliczne w całej Warszawie.

  • biały montaż: brodzika, wanny, umywalki, sedesu, baterii, kranu.
  • przeróbki instalacji wodnej i kanalizacji (nowe ), pex, zgrzewane, przesuwanie punktów wody
  • udrożnienie i uszczelnienie kanalizacji.
  • podłączenie zmywarki, pralki stempluje karty gwarancyjne.
  • naprawa stelaży wc: Schwab,Ventus, Geberit i inne

Naszym atutem jest wiedza i doświadczenie a przede wszystkim profesjonalizm wykonania.
Szybko Sprawnie i Profesjonalnie.
Wystawiam Faktury Vat.
Gwarancja na wykonane prace.