Porady hydrauliczne:

Porady elektryczne:

Porady malarskie:

Porady stolarskie:

Porady remontowe:

Porady ślusarskie:

Podłączenie pralki

Należy pamiętać że podłączenie pralki – zmywarki wymaga szeregu czynności, które mają na celu przystosowanie urządzeń do prawidłowej eksploatacji w warunkach domowych, po za zdjęciem specjalnych blokad i zabezpieczeń transportowych należy pamiętać o wypoziomowaniu urządzeń, podłączeniu do zasilania, źródła wody i odpływu kanalizacji.

Podłączenie pralki – zmywarki obejmuje najczęściej następujące czynności:

1. Podłączenie do zimnej wody – zasilanie

I tu zazwyczaj pojawiają się problemy, jeśli chcemy podłączyć pralkę czy zmywarkę w kuchni to zazwyczaj potrzebujemy zaworu specjalnego, podłączamy się z reguły w miejscu gdzie podłączona jest bateria kuchenna wykorzystując tzw zawór podwójny – kombi. (za pomocą którego podłączymy zimną wodę do baterii kuchennej od góry i do pralki- zmywarki od dołu).

Podłączenie pralki

Rys. podłączenie pralki-zmywarki do wody (zimna woda)

2. Odprowadzenie ścieków do kanalizacji.

Podłączenie do kanalizacji można wykonać na co najmniej dwa sposoby: do syfonu pod zlew bądź jak nie mamy możliwości wpięcia się do syfonu (gdyż nie ma specjalnego przyłącza) to możemy wpiąć się w rurę kanalizacyjną za pomocą trójnika i redukcji przystosowanej do przekroju naszej rury odpływowej od pralki czy zmywarki.

Podłączenie pralki

Rys. podłączenie odpływu od pralki-zmywarki w syfon (specjalny króciec w syfonie)

3. Podłączenie pod zasilanie – 230V

Należy pamiętać że umiejscowienie źródła zasilania naszego urządzenia jest istotne dla naszego bezpieczeństwa, nie stosujmy zwykłych przedłużaczy (bez uziemienia) ułożonych bezpośrednio na podłodze (pęknie wężyk od wody z pralki – zmywarki wyleje się woda, sami wreszcie coś wylejemy itd., itd., z elektrycznością nie ma żartów). Stosujmy przedłużacze z uziemieniem (układajmy je powyżej poziomu podłogi) jeśli wykonujemy gniazda elektryczne to róbmy je z boku źródeł (nigdy pod) wody i kanalizacji w bryzgoszczelnych obudowach. Instalowanie pralki w łazience jest łatwiejsze, gdyż zazwyczaj mamy już przygotowane podejścia pod wodę i kanalizację. Aby nie wydobywał się brzydki zapach z pralki proponuje podpiąć syfon do pralki, to pomoże zatrzymać brzydki zapach w rurze.

Podłączenie pralki

Rys. podłączenie pralki w łazience do wody oraz kanalizacji za pomocą syfonu.