Porady hydrauliczne:

Porady elektryczne:

Porady malarskie:

Porady stolarskie:

Porady remontowe:

Porady ślusarskie:

Usuwanie wilgoci, naprawa sylikonu, naprawa odpływu w łazience

Kolejna porada Naprawiacza dotyczy usług hydraulicznych. Z uwagi na bardzo dużą ilość błędów podczas tzw. białego montażu, postanowiłem pokazać na przykładach na co zwracać uwagę przy montażu brodzika, wanny jak również sposobu i metody wykonywania podłączeń hydraulicznych. Pozwolę sobie na kilka uwag dla potencjalnych inwestorów jak ustrzec się poważnych błędów instalatorskich przy usługach hydraulicznych, oraz jak właściwie dbać o nasz zamontowany brodzik czy wannę. Informacje zawarte poniżej jak i zdjęcia pochodzą z poprawek dokonanych przez Naprawiacza po hydraulikach, dobrych hydraulikach, którzy świadczą usługi hydrauliczne w Warszawie. Na co należy zwrócić uwagę podczas eksploatacji wanny czy brodzika? Należy obserwować silikony wokół wanny, brodzika. Silikon powinien być biały i przylegać do ścian (glazury i wanny), tak aby nie było między nimi szczelin.


Rys.1. Poglądowo silikon na brodziku, widoczne szczeliny, woda podczas kąpieli ścieka za brodzik na podłogę, nasiąkają ściany, powstają pleśnie i grzyby. Hydraulik Warszawa, naprawa brodzika uszczelnienie.

Niedopuszczalna jest fuga w tym miejscu. Silikon powinien być możliwie czysty, biały. Jeśli jest czarny, brudny, pokryty lepką substancją należy go wymienić.

Rys.2. Poglądowo czarne plamy silikonu na brodziku, prawdopodobnie pleśnie i grzyby. Hydraulik Warszawa Białołęka Tarchomin

Same umycie detergentem i położenie nowego silikonu nie przyniesie rezultatu, plamy powrócą, gdyż rozwojowi pleśni i grzybów sprzyja mokre podłoże. Do tego celu należy użyć specjalistycznej chemii oraz w umiejętny sposób dokonać wymiany sylikonu. Silikonowanie brodzika czy wanny nie należy do łatwych czynności, potrzebne jest tu doświadczenie aby to dobrze i estetycznie wykonać. Skoro nasze silikony wyglądają ładnie i są szczelne sprawdźmy nasze ściany. Czy na nich nie mamy jakichkolwiek plam? Występowanie brudnych plam świadczyć może o nieszczelności instalacji hydraulicznej na zasilaniu w wodę bądź nieszczelności kanalizacji – odpływu.

Rys.3 Poglądowo ściana a na niej zaciek, przeciekający brodzik jest tego powodem. Hydraulik Warszawa Tarchomin

Wykwity plam świadczą o zaciąganiu wody przez ściany, problem tkwi w nieszczelności brodzika - wanny. Nie szczelne silikony, nieszczelne syfony, nieszczelne odpływy - błędy montażowe powodują takie wykwity na ścianach.

Rys. 4. Poglądowo złe wykonanie odpływu dla pralki. Kanalizacja przecieka, co widać na ścianach. Hydraulik Białołęka. Brak odpowiedniego spadku.

Rys. 5. Nieszczelna zabudowa brodzika, woda zacieka pod płytkami glazury, wszystko zalane mokre i śmierdzące, plamy na ścianach, zalani sąsiedzi poniżej. Hydraulik Warszawa montaż brodzika.

W takich przypadkach należy odkuć rury wszystko otworzyć, zdezynfekować chemią, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni i grzybów, wysuszyć i ponownie zabezpieczyć.

Rys. 6. Poglądowo brodzik po naprawie półki i uszczelnieniu. Hydraulik Warszawa Białołęka silikonowanie. Remonty łazienek.

Zasada główna woda nigdy nie płynie pod górę, kanalizację zawsze układamy ze spadkiem do pionu kanalizacyjnego, a wszelkie odstępstwa od normy kończą się niestety kuciem ścian, płytek, stropu.

Rys.7. Złe wykonane odpływu kanalizacji, mokra cegła, tynk jest mokry, wszystko się kruszy, przykry zapach w mieszkaniu. Hydraulik Warszawa skucie tynku. Naprawy łazienek, układanie glazury i terakoty.

Gdzie należy odkuć cały kawałek odpływu kanalizacji, znaleźć źródło przecieku a następnie ułożyć właściwie rury kanalizacyjne, dobierając właściwy przekrój rur kanalizacyjnych i odpowiedni ich spadek.

Rys.8. Nie zachowany odpowiedni spadek rur kanalizacyjnych w miejscu wskazania przeciek. Hydraulik naprawy hydrauliczne.

Po odkuciu rur kanalizacyjnych, zostały one zgodnie ze sztuką budowlaną ułożone od nowa, ściana osuszona, naprawiona, oddana do użytkowania.
Problem zaciekania i podciekania przeciekających rur został opanowany.
Takich przykładów można podawać wiele.
Klientka skarżyła się że podczas brania prysznica stoi po kostki w wodzie, twierdziła że ma zapchany odpływ brodzika, wezwanie dotyczyło udrożnienia kanalizacji.
A okazało się że montaż brodzika został błędnie przeprowadzony. Wskutek zastosowania zbyt dużej redukcji. Po zastosowaniu właściwych rur sytuacja została opanowana.

Rys.9 Poglądowo odpływ brodzika- błąd redukcja z fi 50 na fi 32 a następnie przejście na fi 50. Hydraulik naprawy łazienek Warszawa.

Naprawiacz świadczy usługi z zakresu hydrauliki, naprawy łazienek, naprawy kanalizacji, biały montaż, montaż brodzika wanny, wymiana silikonów, montaż baterii, układanie glazury i terakoty. Naszym atutem to wiedza i profesjonalizm. Naprawiacz wie jak.
Działamy w całej Warszawie.
Wystawiamy faktury VAT.