Porady hydrauliczne:

Porady elektryczne:

Porady malarskie:

Porady stolarskie:

Porady remontowe:

Porady ślusarskie:

Montaż żyrandola, lampy, kinkietu

Każdy z nas wcześniej czy później stanął przed problemem montażu żyrandola bądź wymiany lampy. Przestrzegam na samym początku przed samodzielnym montażem lampy czy żyrandola z uwagi na duże ryzyko i niebezpieczeństwo porażenia prądem bądź uszkodzenia instalacji elektrycznej osób które nie mają uprawnień i wiedzy, a dobry elektryk wie jak zamontować żyrandol czy lampę. Z sufitu czy ściany wystają zazwyczaj trzy bądź więcej przewodów (w starych instalacjach elektrycznych będą dwa), nigdy nie wolno ich dotykać ani zostawić tak jak na rys. poniże


Pamiętajmy zawsze wzywajmy uprawnionego elektryka, jeśli nie wiemy jak nie podejmujmy się montażu żyrandola czy lampy gdyż kolejną pułapką jest wiercenie otworów w suficie pod kołki do których przykręcamy – montujemy nasz żyrandol lub lampę. Podczas wiercenia możemy uszkodzić instalację elektryczną doprowadzającą zasilanie do żyrandola oraz możemy zostać porażeni przez prąd z rozwierconego przewodu elektrycznego. Wówczas nasz żyrandol nie będzie działał. A koszt naprawy będzie wysoki, konieczna wizyta – elektryk. Dobry elektryk, który wykona dla nas poprawny montaż żyrandola , kinkietu, lampy itp. Zamontowany żyrandol czy lampa powinna wyglądać estetycznie na naszym suficie.

Rys. montaż żyrandola kinkietu lampy Warszawa Białołęka Tarchomin

Zazwyczaj kupione kinkiety czy lampy tak jak i ten wyżej, mają cztery bądź mniej lampek a my chcemy aby przykładowo włączać na przemian dwie i dwie, bądź inaczej tzw. na dwa. Z uwagi na fakt, że producenci wykonują takie oprawy aby wszystkie na raz świeciły, możliwa jest ich przeróbka. Przeróbka kinkietu czy żyrandola aby zaświecać go w dowolnej kombinacji przy założeniu że przełącznik jest na dwa przyciski wymaga odpowiedniej wiedzy. Przeróbki instalacji elektrycznej i naprawa żyrandola nie stanowi problemu dla osób posiadających odpowiednie kwalifikacje, odradzam samodzielną przeróbkę z uwagi na możliwość porażenia prądem elektrycznym bądź uszkodzenia instalacji elektrycznej.

Naprawiacz oferuję w/w usługi w swojej ofercie:
- montaż żyrandola, lampy, kinkietu i innych odbiorników elektrycznych
- przeróbki żyrandoli, naprawa połączeń elektrycznych po nieudolnych elektrykach

POSIADAMY STOSOWNE UPRAWNIENIA SEP