Porady hydrauliczne:

Porady elektryczne:

Porady malarskie:

Porady stolarskie:

Porady remontowe:

Porady ślusarskie:

Podłączenie pralki | zmywarki

Należy pamiętać że podłączenie pralki zmywarki wymaga szeregu czynności, które mają na celu przystosowanie urządzenia do prawidłowej eksploatacji w warunkach domowych, po za zdjęciem specjalnych blokad i zabezpieczeń transportowych należy pamiętać o wypoziomowaniu urządzenia, podłączeniu do zasilania -źródła wody i odpływu kanalizacji.

1. Podłączenie do wody – zasilanie

I tu zazwyczaj pojawiają się problemy, jeśli chcemy podłączyć pralkę czy zmywarkę. Jeśli podłączamy urządzenie w kuchni to zazwyczaj nie mamy gdzie podłączyć do źródła wody gdyż brakuje nam specjalnego kranika.

I tu zazwyczaj pojawiają się problemy, jeśli chcemy podłączyć pralkę czy zmywarkę. Jeśli podłączamy urządzenie w kuchni to zazwyczaj nie mamy gdzie podłączyć do źródła wody gdyż brakuje nam specjalnego kranika.

Możemy to zrealizować przy pomocy:

a) Wykonania dodatkowego trójnika w miejscu podłączenia baterii kuchennej, czyli wpinamy trójnik do instalacji i w każde zakończenia trójnika wkręcamy odpowiedni zaworek, jeden do baterii kuchennej, drugi do podłączenia pralki zmywarki, ale tą czynność proponuje powierzyć dla hydraulika, który doskonale wie jak uszczelnić połączenia.

Podłączenie pralki

Rys. Podłączenie pralki zmywarki, poglądowo trójnik i zaworki

b) Kolejna opcja to specjalny zawór podwójny tzw. dual, przy pomocy którego możemy podłączyć zmywarkę pralkę oraz baterię kuchenną do źródła wody, jest to droższe rozwiązanie ale oszczędzamy czas i miejsce (podłączymy zimną wodę do baterii kuchennej od góry a do pralki zmywarki od dołu).

Podłączenie pralki

Rys. Podłączenie zmywarki pralki, poglądowo podłączenie za pomocą zaworu dual.

Są też zaworki chińskie wykorzystujące trójnik w który wkręca się zaworek do podłączenia baterii kuchennej i pralkę czy zmywarkę.
c) Podłączenie pralki czy zmywarki do miejsc do tego przeznaczonych, najprostsza sytuacja gdy wszystko jest już przygotowane

Podłączenie pralki

Rys. Podłączenie pralki zmywarki poglądowo zaworek.

2. Odprowadzenie ścieków do kanalizacji.

Podłączenie do kanalizacji można wykonać na co najmniej dwa sposoby:
a) do syfonu pod zlew ale w tym przypadku musimy mieć przystosowany syfon do podłączenia zmywarki czy pralki.

Podłączenie pralki

Rys. Podłączenie pralki zmywarki podłączenie odpływu od pralki zmywarki w syfon (specjalny króciec w syfonie)

b) Podłączenie odpływu z pralki zmywarki przy pomocy trójnika w kanalizację, polega na ingerencji w kanalizację poniżej syfonu. Przecina się rurę kanalizacyjną i przy pomocy trójnika podłącza odpływ z pralki zmywarki.
Prace te należy zlecić dla hydraulika który potrafi i wie w jaki sposób ma podłączyć i uszczelnić instalację.

Podłączenie pralki

Rys. Podłączenie pralki zmywarki poglądowo podłączenie odpływu za pomocą trójnika.

3. Podłączenie pod zasilanie – 230V

Należy pamiętać że umiejscowienie źródła zasilania naszego urządzenia jest istotne dla naszego bezpieczeństwa, nie stosujmy zwykłych przedłużaczy (bez uziemienia) ułożonych bezpośrednio na podłodze (pęknie wężyk od wody z pralki – zmywarki wyleje się woda, sami wreszcie coś wylejemy itd., itd., z elektrycznością nie ma żartów). Stosujmy przedłużacze z uziemieniem (układajmy je powyżej poziomu podłogi) jeśli wykonujemy gniazda elektryczne to róbmy je z boku źródeł (nigdy pod) wody i kanalizacji w bryzgoszczelnych obudowach.

Instalowanie pralki w łazience jest łatwiejsze, gdyż zazwyczaj mamy już przygotowane podejścia pod wodę i kanalizację. Aby nie wydobywał się brzydki zapach z pralki proponuje podpiąć syfon do pralki, to pomoże zatrzymać brzydki zapach w rurze.

Podłączenie pralki

Rys. Podłączenie pralki zmywarki wzorcowo rozmieszczone media

Podłączenie pralki

Rys. Podłączenie pralki zmywarki podłączenie pralki w łazience do wody oraz kanalizacji za pomocą syfonu.

Należy pamiętać że podłączenie pralki czy zmywarki nie jest w cale prostą czynnością jak się potocznie wydaje. Należy pamiętać o szczelnym podłączeniu do źródła wody i kanalizacji i dlatego czynność tą należy powierzyć odpowiedniemu hydraulikowi mającego stosowne uprawnienia.

Wreszcie brak pieczątki osoby mającej uprawnienia (instalatora) w karcie gwarancyjnej powoduje utratę gwarancji na pralkę czy zmywarkę.

Czy warto?

Naprawiacz stempluje karty gwarancyjne

Zapraszam do skorzystania z usług podłączenia pralki zmywarki.

Instalację, podłączenie zmywarek, pralek wykonujemy na terenie: Warszawa i okolice, w tym:
Anin, Babice, Bemowo, Białołęka, Bielany, Blizne, Bródno, Centrum, Chomiczówka, Chotomów, Czerniaków, Czosnów, Dawidy, Dziekanów, Falenica, Goław, Gocławek, Grochów, Groty, Hornówek, Imielin, Izabelin, Jelonki, Józefosław, Józefów, Kabaty, Kampinos, Karczew, Kawęczyn, Kierszek, Klaudyn, Kobyłka, Koło, Laski, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Macierzysz, Mariew, Marki, Marymont, Marysin, Miedzeszyn, Międzylesie, Młociny, Mokotów, Mościska, Natolin, Nieporęt, Okęcie, Piaski, Płudy, Powązki, Powsin, Powsinek, Praga, Radiowo, Radość, Rakowiec, Raszyn, Rembertów, Sadyba, Saska Kępa, Siekierki, Sieraków, Służew, Służewiec, Stara Miłosna, Stegny, Śródmieście, Tarchomin, Targówek, Truskaw, Ursus, Ursynów, Wawer, Wawrzyszew, Wesoła, Wiązowna, Wilanów, Włochy, Wojcieszyn, Wola, Wólka Węglowa, Zacisze, Ząbki, Zielona, Zielonka, Żerań, Żoliborz.