Porady hydrauliczne:

Porady elektryczne:

Porady malarskie:

Porady stolarskie:

Porady remontowe:

Porady ślusarskie:

Malowanie mieszkań, biura

Kilka rad dla osób planujących remont czy malowanie mieszkania – biura Warszawa. Samo malowanie mieszkania w Warszawie zajmuje mało czasu, najbardziej czasochłonne jest przygotowanie naszego mieszkania do malowania: oklejanie folią, zabezpieczenie mebli i podłogi przed uszkodzeniami. Nie oszczędzajmy na folii i nie kupujmy tej najtańszej gdyż ona przy malowaniu mieszkania szybko się rozdziera i w konsekwencji nie mamy zabezpieczenia i możemy łatwo uszkodzić meble czy podłogę


Rys. 1 Malowanie mieszkań biura Warszawa Białołęka Tarchomin, zabezpieczony pokój - kuchnia.

Jak mamy oklejone mebelki i zabezpieczone inne stałe wyposażenie to przystępujemy do oceny stanu technicznego naszych ścian i sufitu. Z doświadczenia mogę powiedzieć że klienci oczekują jak najniższej ceny za wykonaną usługę bez względu na wykonane czynności, a czasami samo malowanie to pikuś w porównaniu z czynnościami przygotowawczymi takimi jak: 1. Uzupełnienie ubytków na ścianie i suficie (szpachlowanie, szlifowanie), usunięcie zbędnych kołków, pęknięć czy rys.

Rys. 2 Malowanie mieszkań i biur remonty Warszawa Białołęka Tarchomin, poglądowo szpachlowanie

Czasami bywa tak że ściana jest złuszczona i wymaga skrobania starej powłoki malarskiej, po tych czynnościach konieczne jest gruntowanie lub malowanie ścian farbą podkładową celem ujednolicenia wilgotności podłoża ściany. 2. Wykwity pleśni, grzybów, brudu i innych nieczystości.

Rys. Malowanie mieszkań Warszawa Białołęka Tarchomin, brudne ściany i sufit, wilgoć w łazience idealne środowisko do rozwoju pleśni i grzybów

Tak brudnych ścian i sufitów nie można od razu malować. Należy usunąć plamy pleśni poprzez odgrzybianie gdyż grzyb wyjdzie nam później i będzie dalej rozwijał się pod powłoką malarską na pomalowanej ścianie. Wszelkie przebarwienia i plamy na ścianach musimy najpierw usunąć dostępną chemią, a jeśli jest to sam brud bo np. 10 lat nie było malowane mieszkanie to wówczas konieczne jest zmywanie ścian. 3. Jak wykonaliśmy te czynności to możemy przejść do malowania ścian – remont. Najpierw malujemy sufit a później ściany, nie na odwrót. Malowanie mieszkania to skomplikowany proces dla osób które nie robiły tego wcześniej. Wystarczy tylko że w niewłaściwy sposób zaczniemy nasz remont mieszkania a powłoki malarskie mogą nam odpaść ze ścian.

Rys. 4 Malowanie mieszkania i biura remonty Warszawa Białołęka Tarchomin, ściany i sufi na gotowo 3 kolory.

Powstaną plamy przebarwienia, nie spójność barw itd. Nie będę się rozpisywał na temat aranżacji wnętrz, doboru farb, wyboru kolorów, sposobu łączenie kolorów, np. łączenie trzech barw na jednej ścianie. Ciekawym pomysłem jest malowanie farbami strukturalnymi. Które przy doborze odpowiedniego oświetlenia i kolorystyki potrafią sprawić że nasze mieszkanie będzie wyglądać przepięknie. A o to poglądowo zdjęcia z realizacji odnawiania mieszkań.