Wybrane realizacje hydrauliczne:

Wybrane realizacje elektryczne:

Wybrane realizacje stolarskie, ślusarskie:

Inne realizacje:

Przesunięcie, przeniesienie punktu wodnego

Przesuniecie punktów wody przy użyciu zgrzewania rur. Najczęściej do tego celu służy zgrzewarka rur.

przeniesienie punktu wodnego

Rys. Hydraulik Warszawa Tarchomin, poglądowo zgrzewarka do rur

Czasami zdarza się iż trzeba przesunąć wodę w lewo czy prawo gdyż nie pasuje nam szafka zlewozmywakowa, bądź wymieniamy szafki i chcemy mieć zlewozmywak w innym miejscu. Wówczas konieczne jest przesunięcie punktów wody i kanalizacji.

Zazwyczaj stosuje się metodę w której wykonano już instalację, ale może to być również PEX (o którym opowiem w następnej poradzie), mogą to być rury żeliwne i inne. W tym przypadku jest to metoda zgrzewania rur przy użyciu zgrzewarki.

Hydraulik Warszawa

Rys. Hydraulik Tarchomin Białołęka, poglądowo przesunięcie rur wody metodą zgrzewaną.

Przy przesunięciach punktów wodnych wykorzystuje się materiał z którego wykonana jest już instalacja, w tym przypadku rury i kształtki.

Pierwsze musimy określić w którym miejscu ma być nowy punkt wody, następnie należy uciąć rury i przy użyciu odpowiednich kształtek doprowadzić rury w odpowiednie miejsce, pamiętając o tym iż ciepła woda powinna być z lewej strony a zimna z prawej.

Oczywiście zachowując odpowiednie odstępy potrzebne do montażu zlewu i krzywek, oraz zachowaniu odpowiedniej wysokości, chodzi o to aby później móc bez problemu podłączyć baterię kuchenną do źródła wody i kanalizacji.

Usługi hydrauliczne Warszawa

Rys. Hydraulik Warszawa Tarchomin Białołęka, poglądowo przesuniecie punktów wody pod wanną – obniżenie.

Przesunięcie punktów wody

Rys. Hydraulik Warszawa Białołęka Tarchomin, przesunięcie punktów wody wraz z kanalizacją po zaszpachlowaniu – jeszcze mokre.

Przesunięcie punktów wody Tarchomin

Rys. Hydraulik Warszawa Tarchomin Białołęka, przesunięcie punktów przed

Przesunięcie punktów wody Tarchomin

Rys. Hydraulik Warszawa Tarchomin, przesunięcie punktów wody po

Na pierwszy rzut oka wydaje się to łatwe, ale odradzam samemu wykonywanie opisanych czynności z uwagi na niebezpieczeństwo zalania mieszkania, wyobraźmy sobie że czynności zostały wykonane nie dokładnie i woda się sączy a my wychodzimy do pracy a po powrocie…?

Myślę że lepiej te czynności powierzyć doświadczonemu hydraulikowi, który wie jak i co niż ponosić odpowiedzialność za zalanie mieszkania sąsiadowi.Usługi firma NAPRAWIACZ wykonuje na terenie: Warszawa i okolice, w tym:

Anin, Babice, Bemowo, Białołęka, Bielany, Blizne, Bródno, Centrum, Chomiczówka, Chotomów, Czerniaków, Czosnów, Dawidy, Dziekanów, Falenica, Goław, Gocławek, Grochów, Groty, Hornówek, Imielin, Izabelin, Jelonki, Józefosław, Józefów, Kabaty, Kampinos, Karczew, Kawęczyn, Kierszek, Klaudyn, Kobyłka, Koło, Laski, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Macierzysz, Mariew, Marki, Marymont, Marysin, Miedzeszyn, Międzylesie, Młociny, Mokotów, Mościska, Natolin, Nieporęt, Okęcie, Piaski, Płudy, Powązki, Powsin, Powsinek, Praga, Radiowo, Radość, Rakowiec, Raszyn, Rembertów, Sadyba, Saska Kępa, Siekierki, Sieraków, Służew, Służewiec, Stara Miłosna, Stegny, Śródmieście, Tarchomin, Targówek, Truskaw, Ursus, Ursynów, Wawer, Wawrzyszew, Wesoła, Wiązowna, Wilanów, Włochy, Wojcieszyn, Wola, Wólka Węglowa, Zacisze, Ząbki, Zielona, Zielonka, Żerań, Żoliborz.